крепкост

крепкост (српски, lat. krepkost)Уреди

ИменицаУреди

крепкост, ж

Значења:

  1. добро психичко и физичко стање неке особе, психичко и физичко стање [1]

  2. (значење изведено преко синонима) енергичност, силовитост, енергија, моћ, јакост, силина, снажност, интензитет, сила, снага, енергичност, силовитост, енергија, моћ, јакост, силина, снажност, интензитет, сила, снага, нар. јебање с нар., секс, квантитет [1]

РеференцеУреди

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд 2008, ISBN 978-86-86673-09-1

НапоменеУреди