риба

Српски

Падеж Једнина Множина
Номинатив риба рибе
Генитив рибе риба
Датив риби рибама
Акузатив рибу рибе
Вокатив рибо рибе
Инструментал рибом рибама
Локатив риби рибама


Именица

риба, ж

Слогови: ри-ба,  мн. ри-бе


Значења: