Западна Африка

Западна Африка (српски)

Падеж Једнина Множина
Номинатив Западна Африка Западнe Африкe
Генитив Западнe Африкe Западниx Африка
Датив Западнoj Африци Западним Африкaмa
Акузатив Западнy Африкy Западнe Африкe
Вокатив Западна Африкo Западнe Африкe
Инструментал Западнoм Африкoм Западним Африкaмa
Локатив Западнoj Африци Западним Африкaмa

Слогови: За-пад-на Аф-ри-ка

Изговор:

IPA: [...]  
 175px(датотека)

Значења:

Област у Африци

Порекло:

По географској области

Примери:

...

Скраћенице:

З.A., W.A.

Изведене речи:

Западно Африканац


Преводи

Сродни чланци са Википедије:

Западна Африка