вратима (српски)

Падеж Једнина Множина
Номинатив - врата
Генитив - врата
Датив - вратима
Акузатив - врата
Вокатив - врата
Инструментал - вратима
Локатив - вратима

Слогови:мн. вра·ти·ма

Значења:

...

Порекло:

...

Примери:

...


Преводи

 • Енглески:
 • Италијански:
 • Немачки:
 • Шпански:
 • Француски:
 • Фински:
 • Грчки:
 • Руски:
 • Португалски:
 • Македонски:
 • Арапски:
 • Мађарски:
 • Бугарски:
 • Кинески:

Сродни чланци са Википедије:

вратима