несумњив

Придев

уреди

несумњив , , прид.

Значења:

  1. доказан искуством [1]

  2. (значење изведено преко синонима) еклатантан, опажљив, осетан, означен, флагрантан, евидентан, маркантан, заметљив, уочљив, хрв. зоран хрв., јасан, видљив, очигледан, приметан, видан, приметљив, проминентан, материјалан, упадљив, очевидан, запажљив, очит, конкретан, нескривен, недвојбен, рет. остентативан рет., обележен, визибилан, истакнут, заметан [1]

  3. (значење изведено преко синонима) домишљен, детерминисан, установљен, тачно утврђен, децидиран, поуздан, недвосмислен, утврђен, јасан, детаљан, дефинисан, експлицитан, прецизан, објашњен, подробан, неки [1]

Референце

уреди
  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд 2008, ISBN 978-86-86673-09-1

Напомене

уреди