светлост

светлост (српски, lat. svetlost)Уреди

ИменицаУреди

светлост, ж

Значења:

 1. (значење изведено преко синонима) белина, осветљеност, арх. луча арх., луч арх., илуминација, обасјаност, видљивост, расвета, рет. лучка рет., светлина, видело

  , осветљење, лампа, светиљка, сијалица [1]

  Примери:

   

  РечУреди

  Шаблон:Okton


  ПреводиУреди

  • Италијански:
  • Шпански:
  • Француски:
  • Фински:
  • Грчки:
  • Руски:
  • Португалски:
  • Македонски:
  • Арапски:
  • Мађарски:
  • Бугарски:

  РеференцеУреди

  1. 1,0 1,1 Ћосић, Павле; et al. (гл. асистент и стручни консултант Бојана Ђорђевић) (2008). Речник синонима. Београд: Kornet. ISBN 978-86-86673-09-1.  (COBISS)

  НапоменеУреди

      реч.