љубави (српски)

Падеж Једнина Множина
Номинатив љубав љубави
Генитив љубави љубави
Датив љубави љубавима
Акузатив љубав љубави
Вокатив љубави љубави
Инструментал љубави или љубављу љубавима
Локатив љубави љубавима


Слогови: љу·бав,  мн. љу·ба·ви

Изговор:

IPA: [...]  
 noicon(датотека)

Значења:

...

Порекло:

...

Примери:

...


Преводи

 • Амхарски:
 • Енглески:
 • Италијански:
 • Немачки:
 • Шпански:
 • Француски:
 • Фински:
 • Грчки:
 • Корејски:
 • Непалски:
 • Хинди:
 • Руски:
 • Португалски:
 • Македонски:
 • Хебрејски:
 • Арапски:
 • Мађарски:
 • Бугарски:
 • Кинески:
 • Грузијски:
 • Тамилски:
 • Тибетански:

Сродни чланци са Википедије:

љубави