Такође погледајте: Acqua

Шаблон:Titl

српскиУреди

вода

вода (српски, ћир. voda)

ПреводиУреди

CorsicanУреди

 
Корзички Википедија има чланак на:
Википедија co

ЕтимологијаУреди

Од Латински aqua, од Пра-Италијански *akʷā, од Пра-Индо-Европски *h₂ekʷeh₂.

ИменицаУреди

acqua f

 1. water

Шаблон:Titl

ИзговорУреди

 • МФА(кључ): /ˈak.kwa/, [ˈäkkwä]
 • (file)
 • Риме: -akkwa
 • Хифенација: àc‧qua

Етимологија 1Уреди

Од Латински aqua, од Пра-Италијански *akʷā, од Пра-Индо-Европски *h₂ekʷeh₂.

 
Италијански Википедија има чланак на:
Википедија it
 
acqua di mareseawater

Алтернативни облициУреди

ИменицаУреди

acqua f (plural acque)

  1. (rowing)
   Изведени терминиУреди
  2. Видите такођеУреди