Такође погледајте: E, è, e-, -e, и Додатак:Варијанте од "e"

Translingual уреди

 
e U+0065, e
LATIN SMALL LETTER E
d
[U+0064]
Основни латински f
[U+0066]
U+FF45, e
FULLWIDTH LATIN SMALL LETTER E

[U+FF44]
Halfwidth and Fullwidth Forms
[U+FF46]

e

e (српски, ћир. е) уреди

 
Објашњење.

Узвик уреди

e, узв.

Категорије: узв.


Значења:

  1. Za iskazivanje ili pojačavanje nekog osećanja (sumnje, čuđenja, odobravanja i sl.). [1]

Примери:

  1. Mȋ dànas žȗrimo da pòsādimo mìšlīnger, ȅ, sȕtrā je kȉša. Суботица [1]
i 4 т ћ 4 е
а р п о њ н ђ
r 4 ф у 4 v

Референце уреди

  1. 1,0 1,1 мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић, др Драгољуб Петровић; Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, Матица српска, Нови Сад

Напомене уреди