Отворите главни мени
U+795E, 神
CJK UNIFIED IDEOGRAPH-795E

[U+795D]
CJK Unified Ideographs
[U+795F]
U+FA19, 神
CJK COMPATIBILITY IDEOGRAPH-FA19

[U+FA18]
CJK Compatibility Ideographs
[U+FA1A]

(кинески)

 
Објашњење.

Изговор:

пинјин: shén  
 
(датотека)
шен

Радикал:

113036

Значења:

...

Примери:

 Прва књига Мојсијева, која се зове Постање,Глава 1

Синоними:

...

Хомофони:

...

Серија:

 1. 系列#1649():

Хомографи:

...

ХСК ниво:

...

Асоцијације:

...

Изведене речи:

 1. 一神教 (yīshénjiào)
 2. 一閃神一闪神
 3. 三尸神
 4. 三神 (sānshén)
 5. 三神山


Сродни чланци са Википедије:


Преводи

 • Француски:
 • Немачки:
 • Италијански:
 • Шпански:
 • Португалски:
 • Руски:
 • Бугарски:
 • Шведски:

Референце

 1. wordproject [1]
 2. [Прва књига Мојсијева, која се зове Постање[2]] ( Глава 1), т. 27, стр. 1.